Skip to content Skip to footer
ab_tr_isbirligi_logo
Kentimiz İzmir Derneği

Logomuz

Derneğimizin Avrupa Birliği Sivil Toplum Destek Programı Üçüncü Dönem Hibe Programı kapsamında yürütülen “Kültürel Mirasın Korunmasında Daha Güçlü Bir Sivil Toplum” projesi kapsamında, logomuz ve kurumsal kimliğimiz 2021 yılında yenilenmiştir. Logomuzu farklı kullanımlarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

5/5

Logomuzun Hikayesi

Günümüzden 8.000 yıl önce yaşamış olan ilk İzmirlilerin üretmiş oldukları güneşi simgeleyen mühürler, kültürel mirasın korunması için çalışan derneğimizin yeni kurumsal kimliğini yaratma sürecinde bize ilham kaynağı oldu.

İzmir’in bilinen en eski yerleşim yeri olduğu tespit edilen Yeşilova Höyüğü’nde, Kasım 2018 tarihinde, Kazı Başkanı Doç. Dr. Zafer Derin ve ekibinin çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan mühür, Anadolu’da bugüne dek bulunmuş en büyük mühürlerden biri.
Neolitik Çağ'da yaşamın izini sürmemize, dönemin günlük hayatı ve yeme alışkanlıklarına dair bilgi veren mühürler, o dönemde ekmek gibi hamurların üzerine basılmak üzere yöneticiler tarafından kullanılmaktaydı.

Geçmişten gelen değerlerimizi geleceğe taşıma hedefimizi simgeleyen logomuz bize tüm çalışmalarımızda ışık tutmaktadır.

7 ışık şuasının yer aldığı mühür, kültürel mirasın korunması için çalışan derneğimizin yeni logosunda yaşayarak, geçmişten aldığımız miraslarımızı geleceğe taşımakta yolumuzu aydınlatıyor.

Logomuzun Farklı Kullanımları

Derneğimizin logosu yalnızca aşağıdaki şekillerde kullanılmalıdır.

Translate »