Skip to content Skip to footer
ab_tr_isbirligi_logo
Derneğimizden izmir'e Armağan

İzmirShop

İzmirShop, Kentimiz İzmir Derneği tarafından yürütülen sosyal bir girişimdir. Alacağınız her bir ürün ile aynı zamanda kültürel mirasın yaşatılmasına katkıda bulunuyorsunuz. Elde edilen tüm gelir, tarihi ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere taşımak için yürüttüğümüz projelerimize aktarılacak.

Strabon, “bütün kentlerin en güzeli”, Victor Hugo ise “bir prenses” olarak tanımlamış, 8.500 yıl öncesine uzanan tarihinde farklı inanç ve kültürden toplulukların bir arada yaşadığı liman kenti İzmir’i. Bornova Yeşilova Höyüğü’nde başlayan tarihi, 5.000 yıllık izleri taşıyan Bayraklı Smyrnası’nda devam etmiş ve nihayet Büyük İskender’den sonra Smyrnalıların Kadifekale ile Kemeraltı ekseni arasına yerleşmesiyle kurulan Yeni Smyrna ile günümüze ulaşmış. Türk, Yahudi, Rum, Ermeni ve Levantenlerin varlığı kente hem sosyal ve kültürel hem de mimari açıdan zengin bir miras bırakmış.

Geçmişin izleri, gastronomik değerlerinden anıt yapılarına, arkeolojik alanlarından doğal mirasına, tarihi kişiliklerinden müzik kültürüne kadar İzmir’e ait sayısız değer bırakmış. Biz de bu değerleri tanıtmak üzere yerli ve yabancı turistlere dünyadaki örneklerine uygun olarak İzmir’e özgü hediyelik eşyalar sunduğumuz İzmirshop projesini oluşturduk.

Kente özgü ögeleri yepyeni tasarımlarla buluşturduğumuz bu proje ile İzmir’in değerlerini yansıtan hediyelik eşyalar sunuyoruz sizlere. Ürünlerimiz, İzmir’in bir değerini ön plana çıkarmak üzere tasarımcılarımız, illüstratörlerimiz tarafından görselleştirilirken, zanaatkarlarımız, kooperatiflerimiz, kadın üreticilerimiz tarafından sizler için hazırlanıyor.

İzmir’in Simgeleri

Farklı temalarda hazırladığımız ürünlerde İzmir’in simgesel anıtlarını (Saat Kulesi, Asansör vb.), tarihi, kültürel ya da turistik değerleri olan bölgelerini (Kemeraltı, Kadifekale, Efes, Bergama vb.) ve deniz, martı, gevrek, flamingo, yelken gibi bizlere İzmir’i çağrıştıran, yüzümüzde bir gülümseme bırakan birçok öğeyi rengarenk tasarımlarla buluşturduk.

Bu ürünler arasında tişört, çanta, bardak, magnet gibi hazır ürünlerin yanı sıra zanaatkârlarımızın elinden üretilen özel ürünler de bulunuyor. Detaylı incelemek ve alışveriş yapmak için www.izmirshop.com adresini ziyaret edebilir ya da Kemeraltı Antikacılar Çarşısında yer alan showroomumuza gelebilirsiniz.

İzmirShop'u sosyal medyada takip et:

İzmirShop Mağaza

Translate »