Skip to content Skip to footer
ab_tr_isbirligi_logo
Kültür için alan

Kemeraltı Hikayeleri

2.500 yıllık tarihinde farklı çağları, dinleri ve kültürleri temsil eden sayısız mimari yapı ve mekânlara ruh katan insan hazineleriyle özelleşen Kemeraltı bölgesini odağına alan ‘Kemeraltı Hikayeleri’ projesi, mekân-insan olgusuyla edebiyat ve görsel sanatları birlikte ele alarak kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması temel felsefesini taşıyor.

Kültür için Alan programından destek alarak hayata geçirdiğimiz “Kemeraltı Hikayeleri” projesi ile Kemeraltı insan hazineleri arasından seçilen on hikaye gönüllü yazarlarımız tarafından yazıya dökülürken, gönüllü çizerlerimiz tarafından grafik tasarım ve illüstrasyonlarla görselleştirildi.  Özel baskı ve cilt tekniğiyle özel seri olarak da basılan kitaplar ayrıca seslendirilirken, e-kitap ve websitesi aracılığıyla da paylaşıldı.

Derneğimizin yürütücülüğünde gerçekleştirilen projede Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Gözlüklü Masallar Atölyesi, İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ve TARKEM proje ortağı olarak yer aldı.

Translate »