Skip to content Skip to footer

Çimentaş Geleceğimize Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Çimentaş ve Kontak depremzede çocukların rehabilitasyonu için elele verdi.

Çimentaş ve Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi işbirliği, cumhuriyetimizin 100’üncü yılının kutlanacağı 2023’te de büyüyerek sürüyor. Yeni dönemde çalışmayan kadınlar için el sanatları atölyeleri ve depremzede çocuklar için rehabilitasyon atölyeleri de düzenlenecek. Yıl sonuna kadar 520 çocuk ve yetişkin, düzenlenen atölyelerden yararlanacak.

İzmir, 26.05.2023 – Kentimiz İzmir Derneği’nin sosyal girişimi Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi ve Türkiye’nin önde gelen çimento ve beton üreticilerinden Çimentaş’ın geçen yıl başlattığı işbirliği bu yıl da sürecek. Maddi imkanı yetersiz çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sunmak üzere düzenlenen nitelikli eğitim çalışmalarına bu yıl, çalışmayan kadınlara yönelik düzenlenecek el sanatları atölyeleri de eklendi. İzmir’e gelen depremzede çocuklara yönelik rehabilitasyon atölyelerini de kapsayan protokolle, toplamda 520 kişiye ulaşılacak. Açılacak atölyelerin duyurusu ve başvuru için @kontakorgtr sosyal medya hesaplarından bilgi alınabilecek.

2022’de 500 çocuk yararlandı

2022 yılında başlayan işbirliği kapsamında, Çimentaş desteğiyle 300 çocuk robotik kodlama, 200 çocuk da kültürel miras atölyelerinden faydalanmıştı. Bu kapsamda atölyelere katılan çocuklardan oluşturulan Çimentaş Robotik Takımı katıldığı turnuvada 2 ödül kazanmıştı.

Bu yıl imzalanan protokolle robotik kodlama ve kültürel miras atölyelerine ek olarak çocukların afetlere hazırlıklı olmaları için tasarlanan Afetlere Hazırım Atölyesi hayata geçirilecek. 100 çocuğun faydalanacağı atölye kapsamında yenilikçi ve uygulamalı yöntemlerle çocukların, ülkemizde yaşanabilecek afetler ve önlemler konusunda farkındalık kazanması amaçlanıyor. Bu atölyenin yanı sıra 200 çocuk Keşif Atölyeleri, 100 depremzede çocuk da çeşitli içeriklerde 10 saat sürecek rehabilitasyon atölyelerine katılacak. Çimentaş ve Kentimiz İzmir Derneği bu çalışmaların sürdürülebilir olmasına büyük önem veriyor.

Editoryal Bilgi Notu:

İzmir’de 1950’de kurulan Çimentaş, Türkiye genelindeki 4 çimento fabrikası, 20 hazır beton ve 1 atık dönüşüm tesisiyle ülkemiz yapı malzemeleri sektörünün öncü aktörlerinden biri. Kaliteli üretimi, sürdürülebilir ekonomik ve çevresel yaklaşımıyla Türkiye’nin geleceğinin inşası için çalışıyor. Topluma katkı sağlamak için oluşturduğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk İlkelerini, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda belirleyen Çimentaş, bu kapsamda eğitime, toplumsal cinsiyet eşitliğine, insana yakışır iş ve ekonomik büyümeye, sürdürülebilir şehirler ve yaşam alanları için çalışmaya da katkı yapıyor. Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı (ÇESVAK) aracılığıyla eğitimde standartları yükselterek çocukların ve toplumun sosyal, kültürel, insani gelişimine katkıda bulunuyor. 1986’da kurulan ÇESVAK, aynı zamanda Işıkkent Eğitim Kampüsü’nü de destekleyerek, gelişimine katkı sağlıyor.

 

Leave a comment

Translate »