Skip to content Skip to footer

Derneğimizin Avrupa Birliği Destekli Projeleri NTV Ekranında Yer Aldı!

Derneğimizin Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen projeleri, NTV’nin “Avrupa’dan Anadolu’ya” isimli programında yer aldı.

Program, Avrupa Birliği tarafından Türkiye’de desteklenen ve çeşitli alanlarda fark yaratan projeleri odağına alıyor.

AB Türkiye Delegasyonu İletişim Direktörü Stefanie von Brochowski ve Akademisyen Ömer Vatanartıran’ın sunumuyla 16 Temmuz 2023 tarihinde NTV ekranlarında yayınlanan programda Derneğimizin Genel Sekreteri Sedef Özer ile Kurumsal İletişim Sorumlusu Halis Hakyemezoğlu konuk edildi.

2022 yılı içerisinde AB’nin finansmanında kültürel mirasın korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konularını amaçladığımız üç ayrı projemize destek veren Avrupa Birliği’ne ve televizyon programında projelerimize geniş yer veren NTV ailesine teşekkür ederiz!

Projelerimizi daha yakından tanımak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

  • “Kültürel Mirasın Korunmasında Daha Güçlü Bir Sivil Toplum” projesi: Derneğimizin kapasitesinin güçlendirilmesi, kültürel mirasının korunmasında ağ oluşturulması, ortak amaç belirlenmesi, işbirliğinin artırılması ve aktif vatandaşlığın ve katılımın desteklenmesine yönelik pek çok faaliyet hayata geçirdik.
  • “Kültürel Miras Yaşıyor” projesi: Smyrna Agorası arkeolojik alanının tanıtımının yapılması, ziyaretçi sayısı ve deneyim unsurlarının artırılması ve uluslararası işbirliklerinin kurulmasını hedefleyen pek çok faaliyeti tamamladık.
  • “Despertar İzmir” projesi: Derneğimizin ortak olarak yer aldığı proje, köklü Yahudi kültür mirasına odaklanıyor. Bu kapsamda kültür gezileri, hazine avı, duvar boyama etkinliği gibi faaliyetleri gerçekleştirdik.

Leave a comment

Translate »