Skip to content Skip to footer

Despertar Hazine Avı’yla Yeniden Buluştuk

Despertar İzmir Projesi kapsamında düzenlenen, Derneğimizin gelenekselleşen etkinliği Hazine Avı etkinliğinde katılımcılar, İzmir’de bulunan tarihi sinagoglarda heyecanlı bir maceraya tanık oldu.

Derneğimizin gelenekselleşen etkinliği Hazine Avı bu sefer “Ortak Kültür Mirası” temasıyla gerçekleşti. Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle hayata geçirilen Despertar İzmir Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte katılımcılar, İzmir’de bulunan tarihi sinagoglarda heyecanlı bir maceraya tanık oldu. İzmir Musevi Cemaati Vakfı’nın Sivil Toplum Destek Programı III. Dönem projeleri arasında yer alan Despertar İzmir Projesi’nde Derneğimiz de ortak olarak yer alıyor.

Etkinlikte, 41 takım ve yaklaşık 200 kişi yer aldı. Gizemli şifrelerle belirli noktalara dikkat çekilerek, etkinlik katılımcılarının İzmir’in Yahudi kültür mirasını daha yakından tanımaları sağlandı. 7’den 70’e her yaş grubundan katılımcının bulunduğu Despertar Hazine Avı, Tarihi Asansör’de kayıtlar alındıktan sonra İzmir’in en büyük sinagogu olan Bet İsrael Sinagogu’nda başladı ve Kemeraltı içinde devam etti.

Derneğimizin gönüllülerinin destekleriyle hayat bulan etkinliği verilen süre zarfında tüm şifrelerini çözerek son noktaya ulaşan 8 takım tamamlayabildi. Daha sonra tüm katılımcılarla EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi (Tarihi Portekiz Sinagogu)’nde ödül töreni ve eğlence düzenlendi. İlk 3 takımın çeşitli hediyeler kazandığı Hazine Avı etkinliği daha önce Kemeraltı, Basmane, Bergama, Kültürpark’ta fiziksel olarak, pandemi döneminde de 19 Mayıs temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilmişti.

Gelenekselleşen etkinliğimizde yarışan 7’den 77’ye tüm katılımcılarımıza, Derneğimizin gönüllülerine ve akşamın sponsoru ArtıBir’e çok teşekkür ederiz.

Etkinliğin filmini aşağıda yer alan bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Leave a comment

0/5

Translate »