Skip to content Skip to footer

‘Kültürel Mirasın Korunmasında Daha Güçlü Bir Sivil Toplum’ Projemizin Kapanış Etkinliğini Düzenledik

15 aydır büyük bir özveri ile çalıştığımız ‘Kültürel Mirasın Korunmasında Daha Güçlü Bir Sivil Toplum’ projemiz, 30 Haziran 2022 tarihi itibariyle sonlandı!

 

Peki kapanış etkinliği programımızda neler vardı?
Sabah saatlerinde Dernek merkezimizde bir basın toplantısı düzenledik. Proje kapsamında Türkiye’de bir ilke imza attığımız “İzmir Kültürel Miras İzleme Raporu”na dair çarpıcı verileri basın ile paylaştık.

Basın toplantımızın ardından ise Tarihi Aziz Vukolos Kilisesi’nde bir kapanış etkinliği düzenledik. Etkinliğimizin açılış konuşmaları Derneğimizin Genel Sekreteri Sedef Özer, İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Prof. Dr. Suat Çağlayan, İzmir İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta ve T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İş birliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan tarafından gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarının ardından proje koordinatörü Halis Hakyemezoğlu, projenin önemli çıktılarına dair bir sunum gerçekleştirdi.

Yine Türkiye için bir ilki oluşturan ‘İzmir Somut ve Somut Olmayan Kültürel Miras Stratejisi’ne dair sunumlar ise Danışman Hocalarımız Doç. Dr. Ayşegül Altınörs Çırak, Prof. Dr. Metin Ekici ve Doç. Dr. Şakir Çakmak ile Yüksek Şehir Plancı Evrim Ulusan tarafından yapıldı.

 

Etkinliğin son sunumu ise ‘Kültürel Mirasın Korunması Konusunda Sosyal Medyanın Etkisi’ başlığında Yüksek Mimar Restoratör Seda Özen Bilgili tarafından yapıldı.

15 aylık yolculuğumuzda bizlere ortak olan herkese teşekkür ederiz!

Leave a comment

Translate »