Skip to content Skip to footer

Derneğimizden Avrupa’da Çifte Başarı

Kentimiz İzmir Derneği’nin Konak Belediyesi ile birlikte yürüttüğü sosyal girişimi Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nin Creative FLIP programına yaptığı başvuru kabul edildi. Tüm Avrupa’daki öğrenme laboratuvarlarından (Learning Labs) gelen 176 başvuru arasından seçilen 15 projeden biri olan Kontak, programda Türkiye’den yer alan tek organizasyon oldu. Kontak bu proje ile birlikte aynı zamanda Avrupa Yaratıcı Platformlar Ağı’na da dahil edilecek.

Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Goethe Enstitüsü Learning Labs Program ile Avrupa Gençlik Yılı koordinasyonunda hayata geçirilen Creative FLIP Programı’nın ikinci dönem projeleri açıklandı. Daha önceki dönemle birlikte toplamda 30 proje kabul edilirken, Türkiye’den kabul edilen tek proje Kontak oldu. Proje ile Konak – İsmetpaşa İlkokulu’ndan belirlenecek 20 öğrenci ile 6 ay sürecek çeşitli faaliyetler hayata geçirilecek. İlgi ve yeteneklerine göre gruplara ayrılacak öğrenciler robotik kodlama, kültürel miras ve medya atölyelerine katılacak. Yaşadığı bölgeyle ilgili araştırmalar da yapacak olan çocuklar, sonrasında öğrendikleri bilgilerle okuldaki diğer arkadaşlarına da sunacakları yenilikçi bir sergi hazırlayacaklar.

TwinHubs Programında Saraybosna ile Eşleşti

Creative FLIP programının devamı niteliğinde açılan başka bir çağrı olan TwinHubs Programı‘na yaptığı başvuru da kabul edilen Kentimiz İzmir Derneği, Saraybosna’da bulunan FabLab ile eşleşti. TwinHubs Programı kapsamında Avrupa’da bulunan ve yenilikçi çalışmalar yürüten merkezlerin (‘hub’ların) birbirleri arasında iyi örnek paylaşımları yapması hedefleniyor. Proje kapsamında Saraybosna ve İzmir arasında karşılıklı değişim programları düzenlenecek.

Leave a comment

Derneğimizden Avrupa'da Çifte Başarı - Kentimiz İzmir Derneği

Translate »