Skip to content Skip to footer

Smyrna Agorası VR Uygulaması’nı IFITT’te Tanıttık!

Smyrna Agorası’nın Roma dönemini sanal gerçeklik (VR) dünyasında yeniden canlandırdığımız uygulama ile Uluslararası Seyahat ve Turizmde Bilgi Teknolojileri Federasyonu (IFITT) ile IFITT Türkiye ev sahipliğinde düzenlenen IFITT Türkiye Yaz Okulu & Zirvesi’nde idik. Etkinlik, “İnsan Odaklı Turizm teknolojilerinin Geleceğine Giden Yolda” ana başlığında düzenlendi ve 18-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında üç yüzden fazla katılımcıyı bir araya getirdi. Çevrim içi yöntemler ile de yayımlanan etkinliğin katılımcıları arasında Türkiye, ABD, Almanya, Bulgaristan ve Portekiz gibi ülkelerin temsilcileri yer aldı.

19 Ağustos 2022 tarihinde İzmir Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (İzQ)’nde gerçekleşen etkinliğe Kentimiz İzmir Derneği Kurumsal İletişim Sorumlusu Halis Hakyemezoğlu “Smyrna Agorası ve VR Deneyimi” başlıklı sunumu ile katıldı. Turizmin geleceğinde önemli bir yeri olan teknoloji ve dijitalleşmenin konuşulduğu sunumunun ardından oturumun katılımcıları, deneyimledikleri yenilikçi miras aracı sayesinde Smyrna Agorası’nın geçmişini uygulamalı olarak yeniden keşfetti.

Başta IFITT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mine Güneş Kaya olmak üzere tüm IFITT Türkiye ekibine, iş birlikçilerine ve destek sunanlara Kentimiz İzmir Derneği adına teşekkür ederiz!

 

Leave a comment

Translate »